Blog

Cover Image

Zastosowanie palet tekturowych

Palety tekturowe mają szereg zalet. Są lżejsze od drewnianych europalet oraz palet jednorazowych, a dodatkowo nie wymagają uzyskania certyfikatów fitosanitarnych. Trzeba też zaznaczyć, że palety takie są całkowicie ekologiczne i można poddać je recyklingowi w 100%.

Transport i przechowywanie lekkich towarów 

Palety tekturowe doskonale nadają się do przewożenia towarów w jedną stronę. Sprawdzają się w transporcie lotniczym oraz morskim. Dzięki temu, że są o około 20 kg lżejsze niż palety drewniane, pozwalają znacząco zmniejszyć koszty przewozu towarów oraz obniżyć  zużycie paliwa. 

Kolejnym zastosowaniem palet tekturowych jest magazynowanie lekkich i niewielkich towarów. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie mogą być przechowywane na zewnątrz, ponieważ pod wpływem wilgoci palety tracą swoje właściwości. W magazynach sprawdzają się jednak doskonale, a dzięki niewielkiej wadze można je także bez problemu piętrować. 

Transport i przechowywanie towarów delikatnych 

Niektóre towary należy przewozić i przechowywać z zachowaniem odpowiednich warunków ze względu na możliwość ich uszkodzenia. W przypadku palet tekturowych nie trzeba obawiać się powstania usterek poprzez zarysowanie wystającym gwoździem czy ostrą krawędzią, jak w przypadku palet drewnianych. Nie ma również ryzyka wbicia się drzazgi z drewna, co przy niektórych towarach jest całkowicie niedopuszczalne. Nawet delikatne produkty są więc całkowicie bezpieczne. 

Transport towarów do państw o zaostrzonych przepisach fitosanitarnych

Palety tekturowe nie potrzebują obróbki fitosanitarnej. Już na etapie produkcji uzyskują certyfikat IPPC, inaczej nazywany ISPM-15. Dzięki temu można bez problemu wysłać je do krajów spoza Unii Europejskiej, na przykład do Chin, Australii czy USA.

Zastosowanie palet tekturowych jest szerokie, a materiał, z którego są wykonane, jest całkowicie ekologiczny i biodegradowalny. Ze względu na niewielką wagę mogą znacząco obniżyć koszty transportu towarów oraz jego magazynowania.

Wróć do bloga