Blog

Cover Image

Zalety stosowania skrzyń tekturowych

Opakowania z kartonu cieszą się ogromną popularnością w życiu codziennym, a także znajdują zastosowanie w przemyśle. Tekturowe skrzynie to proste, a zarazem funkcjonalne opakowania wykonane zazwyczaj z falistej, wielo-warstwowej tektury odznaczającej się podwyższoną gramaturą. Na rynku, najczęściej można spotkać skrzynie składające się z dna (kwadratowego lub prostokątnego), wieka oraz obwoluty, czasem można się także spotkać z modelami posiadającymi specjalne wzmocnienia w kątach skrzyni.

 

Zastosowanie tekturowych skrzynek

 

W niemal każdej gałęzi przemysłu oraz usług handlowych szerokie zastosowanie znajdują opakowania tekturowe, a na ich czele tekturowe skrzynie. Świetnie sprawdzają się one nie tylko w transporcie różnorodnych produktów, lecz także okazują się nieocenione w procesie magazynowania oraz zabezpieczania towarów. Skrzynie tekturowe, wykonane z wielowarstwowej tektury wiodą bezdyskusyjny prym w branży spożywczej, w której szczególnie istotna jest trwałość i wytrzymałość opakowania na ciężar umieszczanych w nim produktów.

W tekturowych skrzyniach mogą być umieszczane zarówno przedmioty znajdujące się w jednostokowych opakowaniach, jak i te zapakowane w mniejsze opakowania zbiorcze. Co ciekawe, skrzynie tekturowe są także często wykorzystywane w celu gromadzenia i przewożenia odpadów powstających w procesie produkcji. Często wykorzystuje się je także w domowych warunkach, okazują się szczególnie pomocne w organizacji i przechowywaniu rzeczy w piwnicy lub na strychu, a także w trakcie przeprowadzki. 

 

Dlaczego warto 

 

Zaletą, która przede wszystkim przemawia za wyborem skrzyń tekturowych jest fakt, iż falista tektura, z jakiej są one zbudowane doskonale chroni umieszczane w niej przedmioty przed uszkodzeniami, a także amortyzuje je w trakcie transportu. Dodatkowo karton jest stosunkowo tani, w porównaniu do innych materiałów, z jakich tworzy się opakowania takich jak: drewno, tworzywa sztuczne czy metal. Dzięki temu, szczególnie przy hurtowych zamówieniach wybór tekturowych skrzyń okazuje się oszczędnym rozwiązaniem. 

 

Inną, istotną zaletą tekturowych skrzyń transportowych jest także ich ekologiczny aspekt. Odpowiednio przechowywane opakowania wykonane z kartonu mogą być poddane recyklingowi, wspierając tym samym środowisko naturalne. Oprócz tego są one wytrzymałe i mogą być wykorzystywane wiele razy.

Wróć do bloga