Blog

Cover Image

Zalety palet tekturowych

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że palety to produkty, które zrewolucjonizowały transport i ogólnie pojęte magazynowanie. Nie chodzi tylko o to, że palety ułatwiają procesy transportowe oraz powodują, że produkty nie znajdują się bezpośrednio na ziemi. Standaryzacja rozmiaru palet spowodowała także, że załadunek towarów do środków transportu stał się szybszy i wydajniejszy. Jednak najpopularniejsze rodzaje palet mają swoje ograniczenia. Właśnie dlatego warto pochylić się nad opcją wykorzystania palet tekturowych. Dlaczego?

Palety a logistyka

Na początek spróbujmy jednak wyjaśnić, jak to się stało, że palety tak mocno wpłynęły na logistykę. Otóż sprawny jej przebieg w dużej mierze zależy od rozwiązań stosowanych w transporcie i pakowaniu produktów. Tutaj właśnie palety pokazały swoją siłę. Są one idealnym rozwiązaniem podczas grupowania opakowań zarówno jednostkowych, jak i zbiorczych. Paletyzowanie ułatwia obsługę logistyczną na poziomie transport z i do magazynów, ale także podczas przechowywania oraz pobierania ładunków zarówno w obiektach handlowych, jak i liniach produkcyjnych.

Prawdę mówiąc, na razie nie wymyślono nic lepszego, co znalazłoby zastosowanie praktycznie w każdym miejscu na świecie.

Siła palet tekturowych

Wracając jednak do palet tekturowych, należy wręcz podkreślić, że posiadają one cechy wręcz pożądane w szeroko rozumianej logistyce. Wykorzystanie do ich produkcji specjalnej konstrukcji gwarantuje sporą wytrzymałość, a przy tym pozwala na znaczne obniżenie wagi samej palety. W wielu sytuacjach jest to czynnik wręcz nieoceniony.

Kolejną sprawą jest niższa cena takich palet oraz możliwość poddania ich recyklingowi albo bezpiecznej utylizacji. Zalety palet z tektury są wręcz olbrzymie i warto zastanowić się nad zastosowaniem w swojej firmie właśnie takiego rozwiązania.

Wróć do bloga