Blog

Cover Image

Opakowania z tektury a ekologia

Opakowania z tektury zapewniają odpowiedni transport, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Materiał ten jest biodegradowalny, co pozwala na powtórne jego wykorzystanie.

Opakowania z tektury a ekologia

Temat ekologii w ostatnim czasie stał się bardzo ważnym tematem. Każdy może dać coś od siebie, dbając o środowisko naturalne. Jedną z najważniejszych rzeczy jest recykling, dzięki odpowiedniej segregacji zarówno w domu, jak i w pracy czy szkole, możemy ponownie wykorzystać odpady.  Przyczyniając się do ochrony lasów, coraz częściej klienci decydują się na opakowania z tektury, gdyż są to produkty biodegradowalne i łatwe w procesie recyklingu. Do różnego rodzaju transportu i sprzedaży wykorzystywane są opakowania, które później lądują na wysypiskach śmieci. W produkcji opakowań tekturowych specjalizuje się firma Pallza, która zaopatruje branżę przemysłową. Oferują produkty wysokiej jakości, ekologiczne, nadające się do wielokrotnego recyklingu. Wykonują palety, skrzynie, kątowniki, opakowania tekturowe do zabezpieczenia różnych przedmiotów. Bardzo zróżnicowana oferta pozwala na dobór produktów dla każdego klienta.

Wykorzystywanie pudeł kartonowych

Tektura oraz drewno są materiałami, z których można wykonać różnego rodzaju opakowania. Charakteryzują się wytrzymałością oraz trwałością. Ze względu na możliwość ponownego wykorzystania w procesie recyklingu, tektura jest najtańszym produktem, z którego wykonuje się opakowania. Zasadniczo można powiedzieć, że pudełka tekturowe wykorzystywane są w każdej branży. Bardzo często materiał ten ma zastosowanie w przemyśle spożywczym, cukierniczym oraz gastronomii. Wykonuje się z niego pudełka do cukierków, tortów, pizzy. Natomiast w działalności biurowej do przechowywania dokumentów. Również popularne stały się w domach do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Należy zwrócić uwagę, iż wiele firm postawiło na produkcje kartonów ozdobnych do prezentów.  Dość ciekawym rozwiązaniem są pudełka składane, co nie jest możliwe w przypadku plastiku.

Wróć do bloga