Blog

Cover Image

Jakie zastosowanie mają kątowniki z tektury?

Każdy, kto prowadzi firmę zajmującą się transportem, magazynowaniem czy pakowaniem produktów wie, jak ważne jest ich właściwe zabezpieczenie. Bez tego podczas przewożenia lub przechowywania mogą one łatwo ulec uszkodzeniu, co znacząco wpłynęłoby na ich wartość. Jednymi z elementów, które pomogą w ochronie przed takimi wypadkami, są kątowniki tekturowe. W jaki sposób się je wykorzystuje?

Kątowniki tekturowe — gdzie możne je wykorzystać?

Kątowniki tekturowe to elementy służące do ochrony rogów oraz krawędzi wielu produktów przed uderzeniem podczas ich transportu czy przekładania. Dzięki nim nie trzeba martwić się o otarcie lub wgniecenie towaru. Materiał, z którego ten rodzaj zabezpieczenia został wykonany, jest trwały, dlatego tak wiele osób decyduje się na jego wykorzystanie. Najczęściej kątowniki tekturowe ochraniają elementy wyposażenia AGD oraz RTV. Warto jednak podkreślić, że doskonale zdadzą egzamin również w innych branżach.

Nierzadko używa się ich do ochrony całych palet. Ponadto świetnie sprawdzają się w roli elementów odpowiadających za stabilizację ładunku przygotowanego do transportu. Zastosowanie kątowników wykonanych z tektury jest szerokie — niezależnie od tego, w jakiej branży się działa, mogą one być przydatne.

Dlaczego warto postawić na kątowniki z tektury?

Popularność kątowników z tektury jest bez wątpienia związana z ich licznymi zaletami. Stawiając na produkty od renomowanego dostawcy, mamy pewność, że, tak jak zostało wspomniane, są one wykonane z trwałych materiałów. Ponadto dla wielu osób istotne jest to, że stanowią również wybór ekologiczny — można wykorzystywać je kilkukrotnie, a później poddać recyklingowi. Oprócz tego w razie potrzeb z łatwością przytniemy materiał tak, aby dopasować kątowniki do konkretnego towaru.

Wróć do bloga