Blog

Cover Image

Jakie wyróżniamy opakowania tekturowe?

Zależnie od tego, jakie są nasze potrzeby mamy możliwość dobrania jednej z wielu opcji opakowań tekturowych. Producenci proponują w tym zakresie najróżniejsze rozwiązania, wzory, wielkości i kształty, tak aby każda rzecz mogła zostać spakowana w sposób całkowicie optymalny. Znajdujemy więc pudła i inne rozwiązania, które mogą mieć różne zastosowanie i przeznaczenie. Kluczowe jest odpowiednie dobranie opakowań do produktów, które będą się w nich znajdować. W związku z tym warto również skorzystać z pomocy specjalistów i zoptymalizować nasze pakowanie. Jakie jednak rodzaje kartonowych/ tekturowych opakowań wyróżniamy? Co oferuje rynek w tym zakresie.

 

Rodzaje opakowań kartonowych

 

Najpopularniejszym rodzajem opakowania, jakie proponują producenci opakowań z tektury jest karton. Można go otrzymać w postaci pudla klapowego lub fasonowego. Rodzaje te różnią się pomiędzy sobą sposobem zamykania. Warto również zwrócić uwagę na tzw. opakowania kaszerowane, które są dodatkowo oklejane z wykorzystywaniem zadrukowanego papieru. U wielu producentów istnieje również możliwość zamówienia opakowań specjalnych, wykonywanych na specjalne zamówienie  odpowiedniej wielkości i kształtu. Nie bez znaczenie pozostaje również powłoka i rodzaj wykorzystanej tekstury, gdyż nadają one odpowiednie właściwości opakowaniom sprawiając, że stają się one wodoodporne, ognioodporne, antystatyczne czy tłuszczoodporne. Jeśli zamawiamy opakowania, w których znaleźć ma się większa ilość produktów, to z pewnością warto również dostosować do nich akcesoria, z tektury, które ułatwia ich odpowiednie  ułożenie.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Z punktu widzenia kupującego niezwykle ważna będzie jakość opakowań i ich funkcjonalność. Przykładowo te tworzone na zasadzie tzw plastra miodu wyróżniają się wysokim poziomem trwałości i nośności. Dzięki temu można w nich umieścić cięższe przedmioty. Dla naszej pracy znaczenie będzie miał również sposób zamykania, więc warto postawić na taki, który zagwarantuje lepszy dostęp do produktów.

Wróć do bloga