Blog

Cover Image

Ekologiczny wypełniacz paczek

Czasy, w których za separatory i wypełniacze wolnej przestrzeni w paczce robiły kawałki zmiętych gazet dawno za nami. W trosce o dobry wizerunek firmy, stosowane są dziś specjalistyczne wyroby papierowe, które skutecznie zabezpieczają zawartość przesyłek na czas transportu. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? W czym celulozowe wyroby pakowe są lepsze od tych z folii, styropianu czy plastiku?

Do czego potrzebne są wypełniacze paczek?

Delikatne przedmioty, czy też odwrotnie ciężkie, ale o dużych gabarytach powinny być skutecznie zabezpieczone na czas transportu bądź przechowywania w długim okresie czasu. Obowiązkiem nadawcy jest przygotować paczkę tak, aby dotarła ona do odbiorcy w nienaruszonym stanie. W tym celu stosuje się różnego rodzaju akcesoria wysyłkowe, którymi wypełnia się wolne przestrzenie w kartonach. Choć nie muszą to być specjalnie do tego celu dedykowane wyroby, w trosce o dobry wizerunek firmy, warto zamiast gazet, rolek po papierze toaletowym, czy innego typu makulatury zastosować eleganckie wypełniacze. Te wykonane z papieru idealnie komponują się z tekturą pakową, a dodatkowo idealnie amortyzują i wygłuszają zawartość przesyłki. Decydując się na konkretne rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na  estetykę zawartości — wypełniacz powinien podkreślać wartość towaru, nie szkodzić środowisku. Klienci cenią producentów i sprzedawców, którzy szanują naturę, stosują produkty biodegradowalne, nietoksyczne i łatwo poddające się recyklingowi.

Zalety stosowanie wypełniaczy do paczek z papieru?

Role w kartonie idealnie dopasowują się do kształtu opakowania, niwelując puste przestrzenie, a ich niska waga nie wpływa na podniesienie kosztów wysyłki paczki. W połączeniu z podkładkami mają doskonałe właściwości amortyzujące, bez względu na ciężar i wymiary pakowanego produktu. Chcąc zapewnić ten sam poziom bezpieczeństwa przy użyciu styropianu, czy folii, należałoby zużyć ich niebotyczne ilości, co skutecznie może odstraszać do ponownych zakupów.

Wróć do bloga