Blog

Cover Image

Do czego mogą służyć opakowania z tektury

Opakowania z tektury to jedne z najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań wykorzystywanych w niemal wszystkich branżach. Każdy z nas dobrze wie, jak wyglądają. Jednak czy znamy wszystkie ich funkcjonalności? Przekonajmy się, do czego mogą służyć opakowania tekturowe w naszym codziennym życiu.

 

Dlaczego tak funkcjonalne?

 

Opakowania kartonowe wbrew temu, jak prezentują się na pierwszy rzut oka, są bardzo funkcjonalne i wszechstronne. Tektura użyta do ich wykonania jest materiałem pochodzącym z najwyższej klasy surowców, które nadają jej doskonałe właściwości. Dodatkowo w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać propozycje różniące się fakturą, czy ilością wykorzystanych warstw, które decydują o jej ogólnej grubości. Pudełka mogą być więc wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i w przedsiębiorstwach o różnym profilu działania. Jakie są przykłady ich zastosowania? Poznajmy najważniejsze z nich.  

 

Ochrona towaru i zastosowanie w transporcie

 

Jednym z podstawowych zastosowań opakowań z tektury jest ochrona różnego rodzaju towarów. Mimo pozornej nietrwałości kartony doskonale izolują od szkodliwych czynników zewnętrznych, co jest szczególnie ważne podczas transportu. Aby odpowiednio zabezpieczyć przewożone elementy, warto wykorzystać właściwości tektury, zarówno w formie znanych nam pudeł, jak i kratownic tekturowych, które zapewniają dodatkową ochronę. Do wyboru mamy wiele rozwiązań, w tym m.in. kartony z regulowaną wysokością, kartony płaskie, kartony długie, czy kartony teleskopowe. 

Przewożenia rzeczy z jednego miejsca na drugie, czyli transportu dokonujemy także w czasie przeprowadzki. W takiej sytuacji opakowania z tektury są prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Wyróżniająca je konstrukcja umożliwia szybkie ułożenie osobistych przedmiotów, niezależnie od ich kształtu, czy wielkości. Do zalet kartonów należy w tym wypadku także możliwość efektywnego zorganizowania przestrzeni, a co za tym idzie lepszego jej wykorzystania. Dodatkowo wszystkie pudła “przeprowadzkowe” wykonane są z mocnej tektury falistej trójwarstwowej lub pięciowarstwowej, dzięki czemu są wytrzymałe, nie ulegają przedarciom i deformacjom, a nawet chronią przed wilgocią.

 

Opakowania z tektury a gastronomia

 

Jeśli mowa o przechowywaniu i transportowaniu towarów, warto zwrócić szczególną uwagę na branżę gastronomiczną. To właśnie ona jest dziedziną, w której opakowania tekturowe są wykorzystywane szczególnie często. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wpływają na walory smakowe oraz odżywcze przechowywanej w nich żywności. Dodatkowo zachowują swoją estetykę przez długi czas, doskonale chronią towar i sprawiają, że dociera na nasze stoły w stanie nienaruszonym.  

Chyba każdy z nas jadł kiedyś posiłek “na wynos”. Zamówione danie prawdopodobnie było zapakowane w odpowiednio skonstruowane opakowanie z tektury. Skorzystanie z takiego rozwiązania ma wiele zalet. Dla klientów oznacza doskonały smak zamknięty w wygodnym opakowaniu, które umożliwia szybkie i swobodne jedzenie. Dla właściciela biznesu karton jest w tym przypadku synonimem opakowania, które jest tanie, ekologiczne, a przy tym stanowi jedną z najprostszych form reklamy.

 

Podstawowa funkcja - przechowywanie

 

Oczywiście opakowania tekturowe służą nam także do przechowywania. To dzięki nim możemy zachować porządek w ubraniach, czy innych przedmiotach osobistych. Po dokonaniu segregacji umieszczone w nich elementy są zawsze pod ręką, a jednocześnie nie zabierają cennego miejsca w domu, czy mieszkaniu.

Na szczególną uwagę zasługują pudła do archiwizowania, które w większości wykonane są z mocnej tektury falistej trójwarstwowej. Posiadają wzmocnione dno i uchwyty, co pozwala na swobodne przenoszenie, a także zdejmowane albo uchylne wieka, które ułatwiają dostęp do zawartości. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia czytelnej etykiety lub innego napisu, który pomoże nam utrzymać porządek. W zależności od naszych potrzeb możemy dobrać różne formy opakowań do archiwizacji, czyli m.in. opakowania na czasopisma i katalogi, pudła na zawartość segregatora, czy sortery na biurko. 

 

Kartony, jako elementy ozdobne

 

Opakowania kartonowe są obecnie nie tylko czymś funkcjonalnym. Dzięki nowoczesnej metodzie produkcji i modnym nadrukom podkreślone zostają także ich walory estetyczne. Coraz więcej osób przekonuje się, że kartony mogą pełnić rolę nietuzinkowych ozdób, które jednocześnie służyć do wspomnianego wcześniej przechowywania. Piękny design podkreśla nasz styl i odmienia aranżację pomieszczenia. 

Dodatkowo estetykę opakowań kartonowych można wykorzystać do wręczenia prezentu bliskiej nam osobie. Pudełka dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Mogą także posiadać ciekawe dodatki, takie jak wbudowany magnes. Ilość rozwiązań, z których możemy skorzystać, jest naprawdę duża. Ciekawą opcją jest np. tekturowe opakowanie stworzone, by wręczyć komuś wino. Specjalne przegródki są trwałe, i zapewniają odpowiednie ułożenie butelki, a doskonale dobrane wzory i kolory decydują o  ciekawym efekcie wizualnym.  

 

Opakowania z tektury, jako reklama

 

Jednak na tym funkcja opakowań wykonanych z tektury wcale się nie kończy. Kartony już od lat stosowane są, jako specyficzny nośnik reklamowy, który daje możliwość ciekawego, a jednocześnie efektywnego przedstawienia naszej marki. Dobrze dobrany nadruk przyciąga uwagę, zapada w pamięć, a nawet wpływa na decyzje zakupowe obecnych i potencjalnych klientów. Większość z nich to przecież wzrokowcy, dla których - świadomie lub nie - estetyka i personalizacja opakowania jest bardzo ważna.   

Jednocześnie opakowanie z tektury spełnia funkcję informacyjną, dzięki temu, że zawiera dane o wskazaniach do użytkowania, czy o warunkach jego przechowywania. 

 

Nasza oferta

 

Jak więc widać opakowania tekturowe spełniają szereg funkcji i na pewno mają duże znaczenie także w Twoim biznesie. Dlaczego jeśli szukasz wysokiej jakości propozycji, skorzystaj z naszej oferty! Oferujemy produkcję i druk opakowań różnych typów, między innymi z tektury litej, tektur falistych, czy tzw. plastra miodu. Wykonujemy opakowania oklejane oraz opakowania kaszerowane, a także świadczymy usługi związane z optymalizacją pakowania produktów. 

W ofercie mamy opakowania tekturowe: 

- opakowania klapowe 

- opakowania fasonowe 

- opakowania specjalne 

- opakowania wodoodporne 

- opakowania antystatyczne 

- opakowania tłuszczoodporne 

- opakowania ognioodporne

 

Nasze propozycje tworzymy, biorąc pod uwagę aktualne trendy, najnowszą technologię, potrzeby środowiska naturalnego, a przede wszystkim - oczekiwania naszych klientów.

Wróć do bloga