Blog

Cover Image

Opakowania tekturowe – co można w nich przewozić?

Przewóz rozmaitych rzeczy bywa sprawą trudną, jeśli weźmiemy pod uwagę rozmaite wymagania związane z transportem konkretnych produktów. Warto jednak zwrócić uwagę na opakowania wykonane z tektury, mające szereg zalet.

Moda na tekturę

Opakowania od zawsze towarzyszyły ludziom, szczególnie gdy chodziło o transport. Obecnie wymagania w tej kwestii są o wiele wyższe, w związku z tym, że każdy chce otrzymać towar nienaruszony. Moda na tekturę przechodzi w standaryzację w związku z tym, że procesy technologiczne znacząco się rozwinęły. Obecnie wytwarzane wyroby spełniają szereg rozmaitych norm, są higieniczne, bezpieczne, estetyczne i przede wszystkim ekologiczne. Firma PALLZA produkuje opakowania tekturowe, ale oferuje również wypełniacze i tzw. plastry miodu. W ten sposób można zabezpieczyć każdy rodzaj produktu i towaru. Zużyte wyroby można oddać do recyklingu, a niekiedy służą jeszcze przez długi czas np. przy przeprowadzce. Co można w nich przewozić?

Co można przewozić w opakowaniach z tektury?

Opakowania z tektury znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Olbrzymie kartony są wykorzystywane do pakowania sprzętu RTV jak telewizory czy AGD jak np. pralki. Mniejsze warianty służą do przewozu rozmaitych rzeczy. Można w nich nadać buty, ubrania, ale również elementy wymagające zabezpieczenia jak choćby szkło. W tym jednak wypadku warto zadbać o właściwą ochronę delikatnych wyrobów poprzez wykorzystanie choćby wypełnienia, które ograniczy ruch wewnątrz kartoniku, a także uchroni przed ewentualnym ściskiem, odpowiednio rozkładając naprężenia. Opakowania tekturowe znajdziemy także w branży gastronomicznej. Pizzerie bardzo chętnie z nich korzystają, ponieważ pozwalają wygodnie przewozić pizzę, a przy tym świetnie trzymają ciepło, a po konsumpcji pozostaje je włożyć do odpowiedniego kontenera. W opakowaniach tekturowych można więc przewozić wszystko, mając pewność, że nie zniszczy się w trakcie transportu, jeśli odpowiednio to zapakujemy.

Wróć do bloga