Blog

Cover Image

Co można przewozić w skrzyniach transportowych?

Przewożenie różnego rodzaju towaru może być prawdziwym wzywaniem, niezależnie od tego, czy odbywa się on na terenie Polski, czy poza granicami naszego kraju. Aby materiał nie uległ zniszczeniu, warto skorzystać z dobrej jakości opakowań, które zapewnią mu maksymalne bezpieczeństwo. Wykorzystywane obecnie na szeroką skalę skrzynie transportowe mają wiele zastosowań. Poznajmy niektóre z nich.

Skrzynie transportowe – rodzaje

W zależności od tego, jaki rodzaj towaru przewozimy i na jakiej ochronie nam zależy, możemy wybrać odpowiedni rodzaj skrzyń transportowych. Pierwsza możliwość to trwałe i uniwersalne skrzynie wykonane z drewna, dostępne w wersji pełnej i ażurowej. Inna opcja to skrzynie z płyty pilśniowej, które posiadają odpowiednią grubość, a przy tym są lekkie i estetyczne. Skrzynie ze sklejki sprawdzą się natomiast wśród fanów ekologii, ponieważ podlegają całkowitemu recyklingowi, a skrzynie z OSB, czyli materiału drewnopochodnego, doskonale wpasują się w wymagania branży budowlanej. 

Skrzynie transportowe - zastosowanie

Liczna zastosowań skrzyń transportowych jest właściwie nieograniczona. Wykorzystać możemy je w gałęziach takich jak przemysł spożywczy, magazyny hurtowe, hale i fabryki, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się dobre przechowywanie materiałów i ich bezpieczny transport. Wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że w skrzyniach możemy przewozić zarówno materiały ciężkie, jak i przedmioty delikatne, które mogą ulec zniszczeniu. Takie elementy utrzymamy na miejscu dzięki specjalnym wewnętrznym podporom, umożliwiającym dobre ułożenie na czas transportu. W skrzyniach transportowych możemy przemieszczać także produkty, które nie mogą być narażone na działanie promieni słonecznych, wilgoci, czy wysokiej i niskiej temperatury. W niektórych modelach, dzięki specjalnym uszczelnieniom, możliwe jest także przewożenie specjalistycznego sprzętu oraz broni, czyli elementów, wymagających specjalnego zabezpieczenia. 

Wróć do bloga