Palety tekturowe PALLZA

Palety PALLZA są innowacyjnymi paletami w 100 % ekologicznymi. Mają one zastosowanie wszędzie tam, gdzie paleta drewniana nie sprawdza się ze względu na swoje właściwości. PALLZA pełni nie tylko podstawową funkcję transportową, ta paleta wnosi wartość dodaną i konkretne oszczędności w łańcuchu dostaw, a przede wszystkim w znaczący sposób wpływa na ochronę środowiska poprzez 7 krotne wykorzystanie makulatury do ponownego przerobu.

Główną zaletą palet tekturowych PALLZA jest możliwość dokładnego dostosowania wymiarów oraz parametrów wytrzymałościowych palety do specyfiki ładunku.

Zalety palety PALLZA

 

 • Palety PALLZA są znacznie lżejsze od drewnianych odpowiedników – co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

   

 • Paleta PALLZA jest lżejsza od standardowej palety drewnianej o około 20 kg.

  Co przypadku załadunku standardowego tira z 33 miejscami paletowymi zastosowanie palet PALLZA redukuje masę ładunku o ponad 650 kg.

   

 • Parametry palet PALLZA mogą być modyfikowane na wiele sposobów, dzięki temu zamawiający ma pewność, że otrzymuje i płaci dokładnie to, czego potrzebuje.

   

 • Ręczne przenoszenie palet PALLZA jest bezpieczne – niska waga eliminuje ryzyko urazów kręgosłupa, a z drugiej strony, niska waga pozwala wyeliminować wózki widłowe do manipulacji pustych palet.

   

 • Palety PALLZA całkowicie eliminują ryzyko skaleczeń i poważniejszych urazów powodowanych przez gwoździe i drzazgi przy manipulowaniu paletami.

   

 • Palety PALLZA eliminują ryzyko uszkodzenia produktów, co bywa problematyczne przy czy produktach dużej wartości.

   

 • Zastosowanie specjalnej konstrukcji łączącej różne rodzaje papieru zamiast drewna eliminuje konieczność fumigacji.

Rodzaje palet PALLZA

KONTAKT

Zapakowani Sp. z o.o.

+48  570 766 881

e-mail : pallza@pallza.eu

43-514 KANIÓW

UL. ŻWIROWA 6